פורץ מנעולים

פריצת מנעולים אינה בהכרח עניין פלילי, כפי שנדמה לנו בהיתקלות עם מונח זה – כלל וכלל לא, אם הינך מנעולן ופורץ מנעולים מקצועי. במאמר זה נספר לכם אודות המקצוע הבלתי שגרתי אך השימושי מאוד הזה, כמו גם איך לבחור את האיש הנכון עבור ביצועה של פעולת פריצת מנעולים בצורה אמינה וחוקית לעילא.

לעתים נדמה שמקצוע מנעולן הינו אפרורי, ומתרכז בעיקר בנושא של שכפול מפתחות כאלו ואחרים באמצעות מכונה פשוטה. אך בפועל, עיסוק זה דורש הבנה מאוד מקיפה ורחבה בתחומי מנגנוני הנעילה השונים והמגוונים, ולא רק של דלתות רגילות במבנה, כי אם גם של מנגנונים כמו אימובילייזר לרכב או מנעול קודים לכספות ביטחון.

אחד מהעיסוקים המעניינים יותר של בעלי מקצוע זה הינו פריצת מנעולים. גם במקרה זה, אין בהכרח מדובר בדלתות הקבועות במבנה (אם כי ברוב המקרים זהו המצב), ומנעולנים רבים מספקים שירות שכזה גם עבור רכבים וכספות. בניגוד לפריצת מנעולים פלילית, אם לשם פריצה או הסגת גבול, זו הינה חוקית לחלוטין, בחסות החוק, ולבקשתו של בעל הנכס – המבנה, הרכב או הכספת – שאת המנגנון המגן על מנעולו נדרש בעל המקצוע לפרוץ.

לשם מה יזדקק אדם ישר לשירות פריצת מנעולים?

מנגנון הנעילה של הדלת שלנו הוא אמצעי הגנה וביטחון לבית או לדירה, שבהם אנו חיים. השליטה על הפעלתו (לסגירה ולפתיחה) נתונה בידינו, בעזרת המפתח, וכך אנו מונעים מבני אדם אחרים ומגורמים שליליים להיכנס פנימה לשטח הפרטי שלנו.

אולם לעתים מנגנון הנעילה עובד נגדנו, ואזי שירות פריצת מנעולים הוא הכרח על מנת להשיב את הסדר לכנו. ככל מערכת, גם זו יכולה להתקלקל, ואזי המפתח שבידינו לא יצליח לפתוח/לסגור את הדלת, או ייתקע בפנים ללא אפשרות להניעו לכאן או לכאן. הברירה היחידה תהיה פריצת מנעול ופירוקו, על מנת שאיש המקצוע יוכל להתקין חדש על פניו או לתקן את הקיים.

לעתים האשמה היא על בעל המפתח – אם זה שכח אותו מאחור וננעל בחוץ, או איבד אותו. כך או כך, הפיתרון המוצע לכל המקרים הללו אחד הוא: פריצת מנעולים מקצועית.

בחירת פורץ מנעולים

במידה והבעיה נובעת מהצילינדר בלבד ולא מהמנגנון כולו, הפירוק וההחלפה קלים יותר (וזולים יותר). כאשר המנגנון כולו מתקלקל, גם בעלי חוש טכני יזדקקו לעזרה מקצועית.

אולם בבואכם לפנות לאיש מקצוע לביצוע פריצת מנעולים, עליכם לוודא כי אכן בחירתכם הינה באדם אמין, המורשה על פי חוק לבצע עבודות שכאלו. עליו להיות פורץ מנעולים מוסמך ומורשה, בעל אישור ממשטרת ישראל – שאחרת הפריצה תהיה בלתי חוקית.

כתיבת תגובה

Your email address will not be published.