מנעולן או לאן

אין הרבה דברים מרגיזים יותר מאשר לחפש את המפתח שלך בכל הבית כשאתה ממהר – ככה חשבתי במשך תקופה ארוכה, עד שגיליתי שהרבה יותר גרוע להיתקע מחוץ לבית, בשעה שתיים לפנות בוקר ביום שבת חורפי, כשגשם סוחף יורד בחוץ והרוח חודרת לעצמות.

בעל כורחי גיליתי שלא פשוט למצוא מנעולן שפועל בשעות האלו ויכול לתת לי מענה מהיר, כדי שלא אקפא בחורף התל אביבי.
בסופו של דבר מצאתי מנעולן שעובד 24 שעות ביממה והוא חילץ אותי מהמצוקה שלי מה שגרם לי לחשוב שכדאי תמיד שיהיה לי שמור בטלפון מספר חירום מנעולן לא רק בשביל מקרה כזה, אלא גם למקרים אחרים:

המפתח נשבר בתוך המנעול
בהרבה בנייני מגורים קיימות יחידות אחסנה, המשמשות את הדיירים.
חלק מהיחידות האלו מצוידות בבריחים ישנים שסובלים מחלודה, הצטברות של אבק או פשוט איכות נמוכה.
כתוצאה מכך, לא פעם קורה שכשמגיע דייר למחסן על מנת להכניס אליו ציוד, חצי סיבוב של המפתח בתוך חריץ המנעול ופתאום נשבר המפתח ולא ניתן להשתמש יותר בבריח.
מנעולן יכול לחלץ אותנו מהבעיה הזו, על ידי החלפת הצילינדר כולו, או במידה והסבר אפשרי לחלץ את המפתח השבור מתוך המנעול ולהחזיר אותו לכשירות.

גם סבא וסבתא צריכים מפתח
הורים לילדים קטנים יודעים שאין דבר כזה "יותר מדי עזרה" בהשגחה על הילדים – ישנם מקרים שבהם צריך פתאום לאסוף את הילד מהגן בגלל מחלה, אילוצים לא מתוכננים גורמים לנו לחזור מאוחר הביתה כשאין לנו סידור לשמירה על הילדים או שצה"ל קורא לנו לשירות מילואים, שמשאיר את כל נטל הטיפול על בת הזוג.
ההורים שלנו, האחים וחברינו הטובים ישמחו לעזור לנו במצבים כאלו, אבל בלי שיהיה להם מפתח לביתנו, יהיה זה בלתי אפשרי במצבים בהם אין לנו יכולת להשאיר להם אותו במקום מפגש.
על כן מומלץ מאוד לפנות למנעולן לצורך שכפול מפתחות מבעוד מועד, על מנת שנוכל לתת עותקים לאנשים אלו ולהעזר בהם במקרי הצורך.

מפתחות מיוחדים שאי אפשר לשחזר
בחלק מהדלתות המתקדמות, קיימים מנעולים מתוחכמים עם מנגנוני זיהוי בלתי ניתנים לזיוף – אלו הם מפתחות שצריך לשכפל אותם מבעוד מועד באמצעות כרטיסים מיוחדים הפועלים בדומה לאימובילייזר ברכב ודרושים לכך מנעולנים מורשים.
אובדן מפתח כזה שלא שכפלתם מראש עלול לעלות לכם בהוצאה כספית ניכרת, כיוון שלא ניתן יהיה לשכפלו בשלב מאוחר יותר ותאלצו לשלם הרבה כסף כדי להחליף את כל מנגנון הנעילה של הדלת.

כתיבת תגובה

Your email address will not be published.